![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Fruktservis 8559363
*
nr 855 9363
Fruktservis
BoFajans, Gefle, Nagg, 13 del
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2013
kl 18:48:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 16:44:14
1
Vinnande bud
28/10 18:16:34
2
150 kr
28/10 18:16:58
2
250 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: assiett assietter bo fajans bobergs fajansfabrik bofajans dessertservis desserttallrik desserttallrikar efterrättstallrik efterrättstallrikar fruktservis gefle nagg svensk keramik
-
6098 Fruktservis
7 delar, Bo Fajans. Längd: 17-26 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:06
*
Fruktservis
nr 855 9363
Fruktservis
BoFajans, Gefle, Nagg, 13 del
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/10 16:44:14 | 1 | Vinnande bud |
28/10 18:16:34 | 2 | 150 kr |
28/10 18:16:58 | 2 | 250 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: assiett assietter bo fajans bobergs fajansfabrik bofajans dessertservis desserttallrik desserttallrikar efterrättstallrik efterrättstallrikar fruktservis gefle nagg svensk keramik
-
6098 Fruktservis
7 delar, Bo Fajans. Längd: 17-26 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:06